pielęgnacja

Skóra – Twój płaszcz ochronny. Jak należy o nią właściwie dbać?

Skóra, czyli powłoka, która chroni nasz organizm. Jest niczym płaszcz, który nosimy na co dzień. Choć w przyrodzie zdarzają się takie przypadki, człowiek nie może jej zrzucić i zmienić na nową. Jedna służy nam przez całe życie. Jest więc oczywistym fakt, iż należy o nią należycie dbać.

Skóra jest każdego dnia narażona na działanie czynników zewnętrznych. Nadmierne promieniowanie słoneczne może być czynnikiem rakotwórczym lub doprowadzającym do innych chorób. Z kolei mrozy mogą ją bardzo przesuszać lub doprowadzać do bolesnych odmrożeń. Dlatego należy ją odpowiednio pielęgnować i chronić przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. W sezonie letnim, gdzie temperatury mogą być bardzo wysokie a działanie słońca duże, chrońmy skórę nawilżając ją preparatami, które stanowią barierę dla promieni słonecznych.

Kremy z filtrem są polecane już dla najmniejszych dzieci. Poparzenia słoneczne skóry mogą być nie tylko bolesne, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Ponadto skóra nadmiernie opalana wygląda starzej. Zaleca się, aby przy nadmiernym promieniowaniu słonecznym unikać wychodzenia na zewnątrz. Dotyczy to też mroźnych dni. Jeśli nie ma potrzeby, lepiej unikać wychodzenia na duże mrozy. Skórę należy zabezpieczyć warstwą kremu ochronnego. Nie jest to tylko specyfik przeznaczony dla dzieci. O skórę zimą dbać powinien każdy. Odpowiednie preparaty dostosowane do wieku można zakupić w aptekach lub drogeriach. W czasie mrozów należy chronić szczególnie dłonie. Rękawiczki oraz kremy nawilżające chronią skórę dłoni przed nadmiernym przesuszaniem oraz odmrożeniami. Aby zachować właściwą kondycję skóry należy także pamiętać o zdrowych nawykach pielęgnacyjnych. Po każdej kąpieli zaleca się wcierać w skórę balsam odpowiednio dobrany do rodzaju skóry. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio nawilżona, odświeżona i odżywiona. Pamiętajmy, że inne balsamy używamy do skóry ciała , a inne do twarzy.

Twarz przed zastosowaniem kremu musi być dokładnie oczyszczona. Istnieje szereg płynów micelarnych, które trwale oczyszczają skórę twarzy z zanieczyszczeń. Należy wybierać także odpowiednie środki do kąpieli – mydło lub żel. Zdrowym odruchem jest spożywanie dużej ilości wody. Takie praktyki mają duże znaczenie dla nawadniania organizmu. Także i skóra na tym zyskuje. Dlatego należy kontrolować czy spożywamy odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Nawyk picia wody powinno się już zaszczepiać w dzieciach od samego początku. Człowiek dla zdrowia skóry powinien wyzbyć się szkodliwych nałogów. Od razu przychodzi na myśl palenie tytoniu. Kondycja skóry mocno traci na tym swoim zdrowym wyglądzie. Papierosy wpływają na procesy starzenia się skóry. Skóra poza odpowiednią pielęgnacją lubi także ładnie pachnieć. Dlatego warto używać balsamów lub innych preparatów, które nadają skórze przyjemnego zapachu. Dodatkowo Hugo Boss perfumy damskie mogą sprawić, że piękna, zdrowa skóra będzie zmysłowo pachnieć pobudzając zmysł węchu. Wrażenie estetyczne gwarantowane. Dodatkowo skóra wdzięczna za ochronę, będzie służyła na całe lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *