perfumy

Pachnąca powłoka człowieka. Jaką rolę odgrywają w naszym życiu perfumy?

Mianem perfum nazywamy kosmetyki, których stosowanie powoduje nadawanie skórze określonego zapachu. W zależności od kompozycji składników stanowiących bazę, perfumy wyrażają daną nutę zapachową.

Może wydać się zadziwiającym fakt, iż ludzie każdego dnia spryskują się perfumami i roztaczają wokół siebie charakterystyczny zapach. Po co to robią? Najprościej można odpowiedzieć, iż po to, aby stać się bardziej atrakcyjnym. Przyjemny zapach drugiego człowieka jest jego atutem. Świadczy o klasie, poczuciu dobrego smaku, higienie osobistej. Nie lubimy otaczać się ludźmi, którzy nie pachną przyjemnie. Odnosimy wrażenie, że w dobie koniecznej pielęgnacji o swój wygląd, są osobami zaniedbanymi.

Oczywiście same perfumy nie rozwiążą kwestii higieny. Skropienie się perfumami nie usunie z człowieka brudu, woni potu czy uporczywego odoru tytoniu. Woń perfum ma jedynie wzmacniać wypielęgnowaną, czystą i zadbaną skórę. Wystarczy zrobić prosty test i zastanowić się nad psychologicznym i społecznym działaniem na nas zapachów z otoczenia. Gdybyśmy mieli wybrać spośród dwójki osób tą, z którą chcemy współpracować, czym się kierujemy w wyborze? Oceniamy ludzi całościowo. Gdyby mieli takie same kompetencje i kwalifikacje, ale jeden uwodziłby nasze nozdrza eleganckim, zmysłowym zapachem a drugi pachniałby szarym mydłem, większość z nas wybrałaby tego, którego zapach jest dla nas bardziej atrakcyjnym. Są ludzie, którzy przywiązują się do perfum tak bardzo, iż stosują tą samą markę przez kilka lat. Jednym z czynników identyfikujących danego człowieka może być w takiej sytuacji zapach perfum, których używa. Zmiana perfum może być trudną decyzją. Dla kogoś Hugo Boss perfumy mogą być integralną częścią osobowości, stylem życia, drugą skórą. Łatwiej podążać za modą i zmieniać wnętrze swej garderoby niż eksperymentować z aromatami kosmetyków. Tym bardziej, że wiele z nich ma wymiar ponadczasowy i osadza się w każdych trendach.

Dla większości kobiet stosowanie perfum jest odruchem naturalnym. Zapach oraz makijaż określają jako część ubioru, którego pominąć nie sposób. Piękny zapach człowieka oddziałuje pozytywnie na otoczenie. Hugo Boss perfumy są trwałymi zapachami, które przez długi czas utrzymują się na skórze. Dzięki temu nie ma potrzeby skraplać się nimi co kilkanaście minut, aby podtrzymać efekt. Wybór nieoryginalnych perfum będzie więc tylko pozorną oszczędnością, gdyż ich zapach szybko się ulatnia i musimy często ich używać. W rezultacie kupujemy je znacznie częściej niż flakon oryginalnych perfum, które gwarantują korelację z naszą skórą przez kilka godzin. Osoby, które nie przywiązują się do jednej konkretnej marki, zazwyczaj mają kilka flakoników, które używają w zależności od okazji. Są też tacy, którzy lubią eksperymentować z zapachami i za każdym razem sięgają po coś innego. Każda z tych osób ma jednak ten sam cel – pięknie pachnieć. Pachnący człowiek jest bardziej atrakcyjny i pożądany przez otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *