pielęgnacja

Jak może zadbać o siebie młoda mama?

Młoda mama to wyjątkowa rola, wyzwanie i poczucie obowiązku. Bycie mamą oznacza przewartościowanie całego systemu i odwrócenie priorytetów. Nie żyjemy dla siebie, tylko dla kogoś – dla wyjątkowego, małego człowieka.

Młoda mama dba o swoje dziecko. Ono jest dla niej najważniejsze i potrzebuje jej w każdej chwili swojego życia. Nowo narodzony człowiek jest zupełnie nieporadny i zdany wyłącznie na swoich opiekunów. Bez nich nie ma szans na przeżycie. Dlatego małe dziecko tak bardzo potrzebuje mamy. To ważna rola. Bardzo wymagająca. Jednak czy młoda mama może w okresie macierzyństwa zrobić coś dla siebie? Obecnie dużo się mówi o aktywności młodej mamy. W okresie połogu zaleca się oszczędzanie i regenerację. Jednak później macierzyństwo nie oznacza wcale wyeliminowania z aktywnego stylu życia. Współcześnie pojawił się nawet trend wykonywania ćwiczeń przez mamy razem z wózkami dziecięcymi. Taka forma aktywności nazywana buggy gym oznacza szereg ćwiczeń przypominających aerobik. Ćwiczenia odbywają się na świeżym powietrzu. Rodzic ćwiczy a dziecko korzysta ze spaceru. Kolejnym przykładem jest nordic walking dla mam. Dziecko znajduje się wówczas w chuście na plecach. Ono również korzysta, gdyż jest na świeżym powietrzu. Podwójna korzyść. Aktywność fizyczna, w której bierze udział mama razem z dzieckiem, to dla niej duży przywilej. Ma przy sobie swoje maleństwo, a z drugiej strony dba o swoją kondycję. Nie musi się martwić o organizację opieki dla dziecka, aby móc iść poćwiczyć. Ponadto nie musi się zamartwiać tym, że jej ciało nie wygląda jak przed ciążą. Powrót do pierwotnej sylwetki jest znacznie przyspieszony, jeśli macierzyństwo jest pod znakiem bycia fit. Poza aktywnością jeszcze jest kwestia urody, która także może mieć znaczenie dla młodej mamy. Poprawa fryzury czy masaż mogą poprawić samopoczucie.

Młoda mama nie musi być zaniedbana lecz może czuć się komfortowo. Okres macierzyństwa to niezwykły czas, który polega na kształtowaniu się relacji i więzi między mamą a dzieckiem. Oboje poznają siebie nawzajem i nawiązują nić niezwykłego porozumienia. Kto lepiej zna swoje dziecko i rozpoznaje jego potrzeby niż mama? A z drugiej strony kto bardziej reaguje na głos swoje mamy obdarzając ją zaufaniem? Te dwie osoby stają się dla siebie w okresie macierzyństwa całym światem. To jest piękne. Gdy mama powróci do aktywności zawodowej nie będzie już tak dostępna dla swojego dziecka, jak w okresie pierwszego roku jego życia. Dlatego to tak ważny czas. Młoda mama dbając o siebie w tym czasie wcale nie musi zaniedbywać przy tym swojego maluszka. Może być zdrową, aktywną mamą fit, która troszczy się odpowiednio o swoje dziecko. Młoda mama może też mieć pomalowane błyszczykiem usta, zrobiony manicure i pofarbowane włosy. Można też od niej czuć eleganckie lub świeże perfumy Boss damskie. W niczym nie przeszkadza połączenie troski o dziecko z troską o siebie samą. Aktywność młodej mamy pozwoli jej szybko wrócić do formy po wyczerpującym porodzie i okresie połogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *