ogólnie

Dlaczego niektórzy nie dbają o swój wygląd?

Zdarza się, że przemierzając ulice swego miasta natykamy się na ludzi, którzy swoim wyglądem budzą spojrzenia pełne wstrętu, gdyż wywołują negatywne wrażenia estetyczne. Gdy do tego dojdzie jeszcze aspekt przykrego zapachu – taki człowiek zostaje skreślony na wstępie. Pierwsze wrażenie jest bowiem istotnym w ocenie człowieka.

Wielu spośród nas zapewne zadaje sobie pytanie – jak to możliwe, że w XXI wieku są jeszcze ludzie, którzy nie przestrzegają zasad nawet podstawowej higieny? Czy kostka mydła jest namiastką luksusu, który nie jest dostępny dla wszystkich? Pomijając tu problem bezdomności, który jest ograniczeniem w korzystaniu z bieżącej wody, wciąż są ludzie, którzy nie dbają o siebie i mimo, iż mają możliwość nie przestrzegają zasad higieny. Czy to zwykłe ludzkie lenistwo czy po prostu niechlujstwo? Przykry zapach z ust lub potu staje się czasem barierą nie do przejścia. Człowiek brudny, przepocony, który nie da o uzębienie wydziela nieprzyjemny zapach i zniechęca do siebie ludzi. Osoby, które poruszają się środkami komunikacji miejskiej mogą napisać na ten temat elaboraty. Szczególnie uciążliwy jest problem braku higieny w ścisku i tłumie. Odór, jaki wydzielają niektóre osoby są nie do wytrzymania dla narządu zmysłu, jakim jest nos.

Cywilizacja niby dawno już dotarła, postęp nadal trwa, a mimo to wielu Polaków uznaje codzienną kąpiel za fanaberię a zmianę odzieży za zbytek. Hugo Boss perfumy damskie to zapewne dla niektórych produkt kompletnie bezużyteczny. Takie osoby w takim duchu wychowują swoje dzieci i problem się nawarstwia. Czy naprawdę człowiek może być aż takim ignorantem, że nie przeszkadza mu spożywanie posiłków brudnymi rękoma z czarnym brudem za paznokciami? Okazuje się, że może. Mawia się, że z brudy nikt nie umarł ale warto traktować to porzekadło z przymrużeniem oka. Brak higieny może być powodem występowania różnych chorób. Zaniedbanie uzębienia jest poważnych zagrożeniem dla zdrowia. Nie tylko stanowi źródło przykrego zapachu ale jest idealnym środowiskiem dla rozwoju wirusów i bakterii. Najtańsze nawet środki do pielęgnacji mogą problem zniwelować. Kostka mydła, bieżąca woda i pasta do zębów to pakiet podstawowy, który będzie zapobiegać zaniedbaniu swego ciała. Oczywiście, jeśli stosuje się go systematycznie a nie tylko od święta. Sami o sobie wystawiamy świadectwo. Nikt nie będzie chciał zatrudnić osoby, która brzydko pachnie i ma wyhodowany kilkumiesięczny brud na szyi i za paznokciami. Bycie schludnym to nie kwestia luksusu i nie wymaga ogromnego nakładu finansowego. Potrzebna w tym wszystkim jest odpowiednia świadomość i zmiana negatywnych nawyków. Mycie się nie jest czynnością niedzielną i świąteczną, lecz codzienną. Szczególnie istotne jest to w okresie letnim, gdzie uporczywe upały powodują nadmierne pocenie się. Mycie zębów po kązdym posiłku powinno również wejść w krew już od najmłodszych lat. W końcu żyjemy w społeczeństwie, więc nie uprzykrzajmy życia innym swoim niechlujstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *